łańskie - BalticDive. Kursy nurkowania w Elblągu

Idź do spisu treści

Menu główne

łańskie

WIEDZA

Jezioro Łańskie – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Stawiguda w pobliżu wsi Łańsk, leżące na terenie Pojezierza Olsztyńskiego. Jezioro ma urozmaiconą linię brzegową i kilka wysp. Największa z nich jest Stodółka – ma ok. 5 ha powierzchni – zaś największy półwysep – Lalka – ok. 1,3 km długości. Lasy na wschodnim brzegu objęte są ochroną w rezerwacie Las Warmiński.

Dojazd
Od Olsztyna należy kierować się na południe drogą nr 51, w Stawigudzie należy skręcić w lewo w kierunku miejscowości Pluski i dalej kierować się na Rybaki (ok. 25 km od Olsztyna).

Opis nurkowy

Dno zbiornika jest piasczysto mulisty a gdzieniegdzie kamieniste. Najczęściej można spotkać sporo okoni, płoci, a także szczupaki, sielawa, węgorze, karasie, liny.  Średnia głębokość jeziora wynosi 16,0 m[2], natomiast głębokość maksymalna 53,0 m[2]lub 54 m. Widoczność pod wodą od 2 do 8 metrów w zależności od pory roku.

Na terenie jeziora znajduje sie baza nurkowowa NOWA AMA która
oferuje całoroczne szkolenia nurkowe oraz wyjazdy turystyczne i stażowe w Polsce i zagranicą ( Egipt, Chorwacja, Austria, Norwegia, i in.). Centrum prowadzi również kursy specjalistyczne z zakresu nurkowania z użyciem nitroksu, w suchych skafandrach, nurkowań wrakowo- morskich i polodowych. Nowa AMA posiada bazę nurkową w Rybakach nad jeziorem Łańskim czynną stale w okresie letnim (lipiec, sierpień) i okazjonalnie w weekendy w pozostałym okresie roku. Do dyspozycji osób nurkujących pozostaje bogate zaplecze techniczne i socjalne. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu nurkowego renomowanych firm, napełniania butli powietrzem lub nitroksem, korzystania z łodzi motorowej i innego wyposażenia. Przy hangarze usytuowanym nad wodą znajdują się przebieralnie, prysznic, sauna, toalety i umywalnia. Przy CN Nowa AMA działa sklep ze sprzętem nurkowym i pływackim, autoryzowany serwis sprzętu nurkowego oraz stacja napełniania butli powietrzem. Każdy klient może liczyć na kompleksową obsługę i profesjonalne doradztwo.

Kontakt

tel: 825 04 49
tel 0601 300 717
tel: 0603 694 557

biuro@nowa-ama.pl

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego