budzisławskie - BalticDive. Kursy nurkowania w Elblągu

Idź do spisu treści

Menu główne

budzisławskie

WIEDZA

Jezioro Budzisławskie to stosunkowo niewielki akwen w Wielkopolsce, który wręcz urzeka krystalicznie czystą wodą. Wysoka przejrzystość tego jeziora, piękne dno i podwodne łąki ściągają tutaj zarówno zawodowych nurków jak i wielbicieli wypoczynku  nad wodą, w której można się przejrzeć. Jest to doskonałe miejsce na urlop z całą rodziną. leży na terenie gminy Kleczew w województwie wielkopolskim. Zbiornik znajduje się na obszarze Powidzkiego Parku Krajobrazowego.Opis


Maksymalna głębokośćć 32.5 metra,  powierzchnia 140,8 ha, Jezioro polodowcowe z wodą zaliczaną do pierwszej klasy czystości. Nad jeziorem znajdują się ośrodki wypoczynkowe dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z wynajęciem pokoi. Jest to miejsce godne polecenia, oraz do przyjazdu na urlop z całą rodziną. Można wypożyczyć kajak, łódkę lub rowerek wodny. Pod wodą zorganizowanych jest szereg atrakcji. Na plaży znajdują się dwa pomosty. Od jednego z  nich ciągnie się oporęczowany tor przeszkód. Mamy do dyspozycji dwie platformy, dzięki czemu miejsce nadaje sie do szkoleń. Płynąc dalej natrafimy na wiele innych atrakcji w tym posąg Matki Boskiej, fortepian, dzwon, celowo zatopione konary drzew. W jeziorze żyje wiele interesujących gatunków ryb, które spotkać możemy podczas nurkowania. Należą do nich między innymi: sielawy, płocie, liny, szczupaki, okonie, węgorze, sumy i miętusy. Na miejscu znajduje się baza nurkow w której możemy nabić gazy oraz pozyczyć sprzet. W sezonie czynna jest cały rok poza sezonem powinniśmy zadzwonić i upewnić sie. Akwen nadaje się do nurkowania zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z nurkowaniem jak i nurków zaawansowanych.
Jeśli przyjdzie nam ochota zanurkować głębiej musimy
wybrać się na niedaleko położony brzeg znajdujący się w części północno wschodniej jeziora. Stojąc na pomoście przy bazie nurkowej, widzimy z prawej strony charakterystyczny cypel - to właśnie z tego miejsca musimy zejść pod wodę.

Więcej informacji na temat nurkowań http://www.diver.info.pl/

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego