horka - BalticDive. Kursy nurkowania w Elblągu

Idź do spisu treści

Menu główne

horka

WIEDZA

Kamieniołom Horka jest to popularny akwen nurkowy ( kiedyś kamieniołom granitu) dla  nurków mieszkających w Niemczech jak i Polski. Dzięki  przejżystości wody, która sięga nawet 13 metrów nadaje się również dla nurków zaczynajacych swoją przygode z nurkowaniem. Nurkowanie zaczynamy od metalowych schodków prowadzących nas wprost do wody. Horka jest małym obiektem a głębokość akwenu sięga nieco ponizej 30 metrówa podczas nurkowania natkniemy sie na szerg atrakcji przygotowanych przez własciciela obiektu w trym granitowe ściany schodzące pionowo do głębokości 30 metrów, Po drodze natkniemy sie na wiele gadżetów pozostawionych przez płetwonurków z miejscowego klubu w tym rekiny umieszczone na różnych głębokościach, rurociągi itp.
Na miejscu znajduje si równiuez baza wraz z
kompresorem, przebieralniami i łazienkami z WC. Pod wodą nawet można odszukać podwodny bar z przekąskami.Dojazd
Dojazd przez A4 Dresden-Görlitz; Zjazd Uhyst a.T., najpierw w kierunku Kamenz, na pierwszym skrzyżowaniu dalej w kierunku Crostwitz. W Crostwitz droga prowadzi w kierunku Königswarthy. Po około 5 km skręćcie Państwo na prawo w jedną z dwóch asfaltowanych ulic i jedźcie Państwo kierując się informacjami znajdującymi sięna naszych szyldach informacyjnych (czarne pismo na zielonym tle) do jeziora. Jako punkt orientacyjny może służyć z daleka widocznymaszt telekomunikacyjny sieci e plus.

Na miejscu znajduje się całoroczne centrum nurkowe dzieki czemu możemy nabić butle wynająć sprzęt a nawet przenocować Wszystkie inne informacje odnośnie pobytu znajdziemy na stronach.

http://tauchsee-horka.de/
http://www.200bar.de/
http://www.unterwasserwelt.de/

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego