leleskie - BalticDive. Kursy nurkowania w Elblągu

Idź do spisu treści

Menu główne

leleskie

WIEDZA

Jezioro Leleskie – jezioro w Polsce położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Pasym. Jezioro wydłużone ze wschodu na zachód składa się z dwóch akwenów: wschodniego - większego i zachodniego - mniejszego. W środkowej części jeziora jest półwysep, zwężający je do 0,5 km, naprzeciwko istnieje długa, zalesiona wyspa i kilka mniejszych. Brzegi akwenu są na przemian płaskie lub strome, okolica jest pagórkowata. Otaczają je łąki i pola, a od wschodniego brzegu las. Zachodnie brzegi są podmokłe. Na południu jeziora jest wieś Leleszki, a w pobliżu niej znajduje się Rezerwat Sołtysek. Kilkaset metrów na północ jest wieś Elganowo. Na południu jezioro zbliża się do drogi krajowej nr 53, na wschodzie jest gruntowa droga między wsiami Grom i Elganowo, a na północy gruntowa między Pasymiem, a Elganowem.

Jezioro przylega do drogi krajowej nr 53 między Szczytnem a Olsztynem i tędy najłatwiej dojechać. Jezioro jest w połowie drogi między Pasymiem a Gromem. Do samego jeziora można dostać się licznymi drogami gruntowymi odchodzącymi od szosy i od wsi Leleszki i Elganowo.


Opis nurkowy.
Doskonałe jezioro do nurkowania o maksymalnej głębokości 49 metrów i doskonałej widoczności.
Idealnie równia i czysta linia brzegowa znacznie ułatwia przygotowanie do nurkowania, które zawsze odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów. Jezioro Leliskie cechuje niezwykle rozwinięta w strefie litoralu flora, jak i bogata fauna. Spotkać w nim można raki, węgorze, ławice okoni, leszcze, płotki, a także polujące na nie szczupaki. Niewątpliwą atrakcją jest bardzo rzadko spotykany miętus.  W miejscowośći Leleszki znajduuje sie baza nurkowa Warszaweskiego Centrum Nurkowego.

Drugą, z głównych zalet jest siedziba DIVE CLUBU. Na jej potrzeby zaadoptowane zostały zabudowania starego, przepięknego poniemieckiego gospodarstwa. W wielu innych miejscach mamy do czynienia głównie z bazą, która jedynie przy okazji oferuje miejsce do spania. Baza położona jest bardzo blisko jeziora, co eliminuje problem dojazdu lub długich wędrówek z ciężkim sprzętem. Wyposażona jest w stację napełniania butli sprężonym powietrzem i nitroksem oraz w dużą ilość sprzętu nurkowego, co pozwala na korzystanie z niej osobom nie posiadającym jeszcze własnego ekwipunku.
Wszystkie nurkowania odbywają się pod okiem wyszkolonych i doświadczonych instruktorów i przewodników, którzy dokładają wszelkich starań, aby  każde z nich było idealne dopasowane do umiejętności, potrzeb i oczekiwań klientów. Poprzedzone są one szczegółowym omówieniem wszystkich zaplanowanych ćwiczeń, co pozwala nurkom poczuć się pod wodą spokojnie i pewnie. Goście korzystający z zaplecza noclegowego bazy mogą liczyć bezpłatne ładowanie butli powietrzem przez czas pobytu, oraz na 50 % zniżkę na wypożyczenie brakującego sprzętu do nurkowania.
Jest to godne miejsce do odwiedzenia przez samych nurków jak i wypad z calą rodziną.
Więcej informacj dotyczących noclegów jak i funkcjonowania całej bazy na  
http://wcnur.pl/baza-nurkowa-pensjonat-leleszki/
lub
22 665 72 51 , 607 777 015.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego