narty - BalticDive. Kursy nurkowania w Elblągu

Idź do spisu treści

Menu główne

narty

WIEDZA

Jezioro Narty -  (Świętajno) jezioro w Polsce, niedaleko wsi Narty, w województwie warmińsko-mazurskim w powiecie szczycieńskim, w gminie Jedwabno.  Owalne jezioro z osią wschód - zachód. Brzegi pagórkowate, na przemian płaskie i strome. Od północnego zachodu otacza je las, od innych pola i łąki. Wzdłuż południowego brzegu ciągnie się wieś Narty i zabudowa letniskowa. Na południu szosa Szczytno-Nidzica i wieś Narty. Od wschodu droga gminna prowadząca z Warchał do Brajnik oraz liczne obiekty rekreacyjne, pola namiotowe i parkingi. Jezioro leży w skupisku kilku jezior, z których największe to Warchały i Brajnickie.

Ops nurkowy

Dno i partie przybrzeżne jeziora są twarde - piaszczyste lub żwirowo-piaszczyste, bez większych nalotów mułu, dno części północno-wschodniej - muł z gliną. Ławica przybrzeżna od strony zachodniej jest długa i stopniowo opadająca w kierunki środka jeziora, zaś przy brzegach wyższych - krótsza. Roślinność wodna jest rozwinięta w niewielkim stopniu, tylko niektóre partie jeziora porośnięte są twardą roślinnością wynurzoną - oczeretami. Roślinność zanurzona jest słabo rozwinięta, występuje jedynie wzdłuż oczeretów i górek podwodnych.
iejsca nurkowe są odpowiednie dla początkujących, doświadczonych i zaawansowanych nurków.
W okolicach ośrodka wypoczynkowego baza nurkowa Akademii Podwodnej z obsługą
ładowania butli, miejscem do suszenia sprzętu i rozbudowanym torem podwodnym.
Korzystanie z toru i bazy jest odpłatne.
Przejrzystość wody w jeziorze jest fantastyczna 4- 12m. Temperatura wody zależna od pory roku i nie odbiega od standardów naszych jezior.
Na miejscu znajduje się baza nurkowa Akademii Podwodnej z Warszawy. Więcej info na temat funkcjonowania i usług oferowanych w bazie na

http://www.akademiapodwodna.pl/baza-narty/


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego