portroe - BalticDive. Kursy nurkowania w Elblągu

Idź do spisu treści

Menu główne

portroe

WIEDZA

Kamieniołom Portroe nie zastąpi oczywiście wszystkich  innych miejsc nurkowych.  Ale bezsprzecznie jest najlepszym miejscem nurkowym położonym  w środkowej Irlandii gdzie  można zanurkować o każdej porze roku niezależnie od pogody.
Jako Centrum Nurkowe kamieniołom rozpoczął swoją działalność w 2000 roku. Przed oficjalnym otwarciem nurkowie dość często odwiedzali to miejsce bez zgody właścicieli. Teraz każdy licencjonowany nurek posiadający uprawnienia wydane przez uznaną agencję może zanurkować w tym miejscu w większość weekendów w roku oraz w niektóre wieczory.

Portroe jest Centrum Nurkowym, więc nurkowania tutaj są odpłatne, ale ich koszt nie jest wysoki i wynosi 20 € za dzień nurkowy. Centrum jest praktycznie otwarte w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 9-17. Bardzo często przynajmniej raz w miesiącu w soboty są organizowane nocne nurkowania. cena nurkowania nocnego jest standardowa i wynosi 20 Euro. dla osób nurkujących  w ciągu dnia dopłata do nurkowania nocnego wynosi 10 euro Jeśli ktoś przyjeżdża pierwszy raz , pobierana jest opłata rejestracyjna w wysokości 5 € po wypełnieniu karty rejestracyjnej.


Ze względu na bezpieczeństwo nurkujących nie ma możliwości nurkowań w kamieniołomie dla osób które nie wypełniły tej formy. Wymagamy okazania kart członkowskich  w trakcie rejestracji przed nurkowaniem. Każda osoba musi się także  wpisać w rejestr  nurkowań przed wejściem do wody.

Dla wszystkich nurkujących w kamieniołomie jest ogólnie dostępna przebieralnia z kawą i herbatą. Obok wybudowano dodatkową wiatę chroniącą zarówno przed słońcem jak i deszczem pod którą można wygodnie ubrać sprzęt nurkowy.


Nowe biuro jest bardzo dobrze przygotowane do prowadzenia zajęć teoretycznych podczas prowadzonych na terenie bazy nurkowej kursów. Więcej o oferowanych szkoleniach tutaj. Część biura to także warsztat w którym przeprowadzany jest serwis sprzętu nurkowego. W biurze można kupić podstawowe akcesoria nurkowe, a pełny oferowany asortyment dostępny będzie wkrótce w sklepie internetowym..

Na terenie bazy dostępne są dwa kompresory (150 l/min i 300 l/min) oraz bank powietrza co pozwala na napełnienie butli w czasie krótszym niż 5 min!. Zakładając że wszystko działa sprawnie mamy świetne miejsce do nurkowania. Opłata za napełnienie butlli 12 l wynosi 6 Euro.
Odbywają się tam wszelkie kursy nurkowania.

Uwaga!  Diving Centre Portroe  w zakresie swojej działalności oferuje tylko i wyłącznie korzystanie z doskonałego miejsca do  nurkowania jakim jest zalany kamieniolom. Wszystkie inne usługi dla nurkujacych  (kursy nurkowania, serwis i sprzedaż sprzętu nurkowego) są oferowane przez Szkołę Nurkowania 4 Dive  Piotra Dybikowskiego.


Więcej informacjo o kamieniołomie znajdziemy na stronie
4dive.eu lub 500 138 000

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego