siecino - BalticDive. Kursy nurkowania w Elblągu

Idź do spisu treści

Menu główne

siecino

WIEDZA

Siecino – jezioro położone na Pojezierzu Drawskim w gminie Złocieniec. Wody jeziora zaliczane są do I klasy czystości. Długość linii brzegowej: 23 km, powierzchnia: 729,7 ha, głębokość do 44,3m w najgłębszym punkcie. Przez Siecino przepływa rzeka Rakoń. Na jeziorze są dwie wyspy: Ostrów (30 ha, połączone groblą z brzegiem) i Kępa (18 ha). Na obydwu wyspach planuje się utworzenie rezerwatu leśno-florystycznego. Na wodach jeziora obowiązuje strefa ciszy i zakaz używania silników spalinowych. Można na nim spotkać m.in. kormorany, tracze i gągoły. Z ryb dominuje sielawa europejska, w dużych ilościach występują także szczupak pospolity, leszcz, lin, i okoń[2].

Wokół jeziora prowadzi niebieski szlak rowerowy o długości 38,9 km. Nad jeziorem Siecino od lat organizowany jest doroczny zlot motocyklowy miasta Złocieniec. Siecino to jedno z najczęściej wybieranych przez nurków polskich jezior: doskonałe warunki do nurkowania.
Nad jeziorem znajduje się baza nurkowa SHARK mająca w swej ofercie wiele atrakcji. aza Nurkowa mieści się nad J. Siecino, na malowniczo położonej wyspie "Ostrów" w Ośrodku "Islandnurkowie gotowi do wejścia Camp" (Cieszyno 40, 78-520 Złocieniec). Do waszej dyspozycji jest sprzętownia , sala wykładowa, suszarnia skafandrów, sprężarka, dwa pokoje czteroosobowe z łazienkami i aneksami kuchennymi. Obok Bazy tuż nad wodą znajduje się polanka z przyłączami elektrycznymi na której można ustawić przyczepę kempingową lub namiot. Duża ilość pomostów ułatwiających wejście do wody. Jest gdzie rozpalić ognisko i grilla.

Opis nurkowy
Pod wodą znajduje się dwie platformy szkoleniowe na gł. 6 m i 2 m, wrak żaglówki nurek w wodzie kabinowej na gł. 10 m, żaglówka omega na gł. 7m, żaglówka fin na 5m, Trambi na 8m, konstrukcja do nurkowań wrakowych, dwa przęsła saperskie i stopniowo wydłużająca się sztuczna rafa na głębokości 5-7 m. Na okres zimowy pomieszczenia sprzętowni są ogrzewane, dzięki temu po wyczerpującym nurkowaniu pod lodem można odpocząć w przytulnym ciepełku i napić się gorącej herbaty lub kawy.

Więcej informacji na temat funkcjonowania bazy
http://www.sharkdive.com.pl/


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego