zimnik - BalticDive. Kursy nurkowania w Elblągu

Idź do spisu treści

Menu główne

zimnik

WIEDZA

Zimnik jest to kamieniołom leżący nieopodal Strzegomia i jest najciekawszym miejscem do nurkowania w poblizu Wrocławia. Jest to zbiornik wodny,   który powstał w wyniku zalania opuszczonego kamieniołomu granitu. Jest to kamieniołom który idealnie nadaje sie na szkolenia ze względu na dobre zejścia do wody. W wodzie mozemy natrafić na typowe nuiebezpieczeństwa spotykane w kamieniołomach dlatego warto zabrać ze sobą narzedzia tnące.

Zimnik jest kamieniołomem o małej wielkości. Widoczność wacha się tu w granicach od 2 do 5 metrów. Pod wodą natrafimy na półki skalne swoim wyglądem przypominające schody prowadzące w róznych kierunkach. Zycie w kamieniołomie jest ubogie. Pod wodą możemy natrafić również na wrak malucha oraz ruiny budynku przepompowni. Penetracja tego obiektu jest utrudniona ponieważ znajduje się w najgłębszym miejscu zbiornika tj 28 m.
Na miejscu nie ma zadnej bazy nurkowej.

D
ojazd – z Wrocławia kierujemy się na Strzegom, skąd udajemy się na Jawor i po przejechaniu ok. 12 km w miejscowości Niedaszów skręcamy w lewo na Zimnik.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego